Predavanjem na temu liječenja boli, Udruženje farmaceuta Slavonije i Baranje HFD-a obilježilo dan sjećanja na mag. pharm. Zlatka Mihića Hrvatska

Predavanjem na temu liječenja boli, Udruženje farmaceuta Slavonije i Baranje HFD-a obilježilo dan sjećanja na mag. pharm. Zlatka Mihića

Dan obilježavanja sjećanja na prerano preminuloga mag.pharm. Zlatka Mihića iz Slavonskog Broda postaje lijepa tradicija koja ima za cilj okupiti kolege farmaceute s područja Slavonije i Baranje, na dobrobit razvoja struke. Događaju u organizaciji HFD-ovog Udruženja farmaceuta Slavonije i Baranje je prisustvovao veći broj farmaceuta iz regije ...
U dvorani Zbora liječnika OB Josip Benčević u Slavonskom Brodu, Udruženje farmaceuta Slavonije i Baranje HFD-a organiziralo je 9. studenog 2016. već tradicionalno okupljanje kolega povodom obilježavanja preranog odlaska kolege mag. pharm. Zlatka Mihića.
Kako je navela i predsjednica Udruženja farmaceuta Slavonije i Baranje, mag.pharm. Anica Baturina, "Dan Zlatka Mihića" ili među kolegama sve uvriježeniji "Mihićevi dani" postaju lijepa tradicija koja ima za cilj okupiti kolege farmaceute s područja Slavonije i Baranje, u čast kolege Mihića i na dobrobit razvoja struke. Mag. Baturina izjavila je tom prigodom kako su "realizirali uspješno radno-memorijalno druženje u Slavonskom Brodu u dane sjećanja na mag. Mihića. Okupio se značajan broj kolega iz cijele Slavonije i Baranje od Slatine na zapadu do Gunje na istoku i Osijeka na sjeveru Predavanje dr. Fingler bilo je jako lijepo prihvaćeno uz vrlo edukativnu diskusiju .Svi su bili zadovoljni sa zaključkom da će se nastaviti i iduće godine!"

 

 

Dan obilježavanja sjećanja na prerano preminuloga mag.pharm. Zlatka Mihića iz Slavonskog Broda postaje lijepa tradicija koja ima za cilj okupiti kolege farmaceute s područja Slavonije i Baranje, na dobrobit razvoja struke. Događaju u organizaciji HFD-ovog Udruženja farmaceuta Slavonije i Baranje je prisustvovao veći broj farmaceuta iz regije ...

U dvorani Zbora liječnika OB Josip Benčević u Slavonskom Brodu, Udruženje farmaceuta Slavonije i Baranje HFD-a organiziralo je 9. studenog 2016. već tradicionalno okupljanje kolega povodom obilježavanja preranog odlaska kolege mag. pharm. Zlatka Mihića.

Ujedno je povodom dana obilježavanja sjećanja na mag.pharm. Zlatka Mihića Hrvatsko farmaceutsko društvo- Udruženje farmaceuta Slavonije i Baranje organiziralo predavanje SUVREMENI PRISTUP LIJEČENJU BOLI , prilikom kojeg je predavačica prim. Mira Fingler, dr. med. iznijela najnovije spoznaje u farmakoterapiji boli.

Kako je navela i predsjednica Udruženja farmaceuta Slavonije i Baranje, mag.pharm. Anica Baturina, "Dan Zlatka Mihića" ili među kolegama sve uvriježeniji "Mihićevi dani" postaju lijepa tradicija koja ima za cilj okupiti kolege farmaceute s područja Slavonije i Baranje, u čast kolege Mihića i na dobrobit razvoja struke. Mag. Baturina izjavila je tom prigodom kako su "realizirali uspješno radno-memorijalno druženje u Slavonskom Brodu u dane sjećanja na mag. Mihića. Okupio se značajan broj kolega iz cijele Slavonije i Baranje od Slatine na zapadu do Gunje na istoku i Osijeka na sjeveru Predavanje dr. Fingler bilo je jako lijepo prihvaćeno uz vrlo edukativnu diskusiju .Svi su bili zadovoljni sa zaključkom da će se nastaviti i iduće godine!"

Posebne pohvale organizacijskom timu Udruženja farmaceuta Slavonije i Baranje HFD-a koji su vrlo emotivno i motivirano pristupili okupljanju svih farmaceuta u ovoj regiji, kako bi i sam mag. Mihić napravio...

Tom prigodom su predstavnici Izvršnog odbora Udruženja farmaceuta Slavonije i Baranje HFD-a prenijeli poruku predsjednika HFD-a, mr. sc. Darka Takača i izvršne direktorice HFD-a, doc.dr.sc. Maje Jakševac Mikša koju prenosimo u cijelosti:

 

 

"Poštovane kolegice i kolege,

 

"Dan Zlatka Mihića" ili među kolegama sve uvriježeniji "Mihićevi dani" postaju lijepa tradicija koja ima za cilj okupiti kolege farmaceute s područja Slavonije i Baranje, u čast kolege koji je svojom osobnošću bio onaj koji udružuje, okuplja, spaja...

Iznimno smo ponosni na Udruženje farmaceuta Slavonije i Baranje Hrvatskog farmaceutskog društva, s kojim se mag. Zlatko Mihić u potpunosti može identificirati... Kao što je Slavonija srce Hrvatske, tako je mag. Mihić bio srce naših slavonskih farmaceuta! Zlatko je bio farmaceut i zdravstveni radnik u punom smislu te riječi, predan struci u svakom trenutku i na svakom mjestu, vodeći brigu o najvećoj mogućoj dobrobiti za svakog pacijenta! Bio je čovjek koji je uvijek stavljao ostale i svoj plemeniti poziv farmaceuta na prvo mjesto... Na ovom svijetu nema puno ljudi koji nesebično sklanjaju svoje interese i stavljaju se na raspolaganje višim ciljevima, kolektivnoj dobrobiti, boljitku cjeline, a ne isključivom benefitu pojedinca...

Premda su na nebo najprije pozvani oni od kojih možemo najviše naučiti, mag. Mihić je ostavio toliko ljubavi, poruka, mudrosti i djela, da bismo ovakvim okupljanjima još desetljećima mogli svjedočiti o smislu našeg poziva kao farmaceuti ...

Godinama je kolega Mihić s mnogo entuzijazma i predanosti bio važnim dijelom Hrvatskog farmaceutskog društva, potičući kolege iz Slavonije i Baranje na dodatni angažman ... Svojim djelovanjem je ostavio neizbrisivi trag ne samo u Hrvatskom farmaceutskom društvu kao instituciji kroz koju je dugi niz godina zagovarao i promicao farmaciju, osobito bolničko ljekarništvo, nego je i u svima nama ostavio iskru koju često u svakodnevici izazova često zanemarujemo- iskru koju trebamo prenositi pacijentima, svojim bližnjima, našoj zajednici ... Iskru koja nam često ponestane kada je najteže, da bismo se sjetili zašto smo odabrali poziv farmaceuta, onoga koji našoj zajednici i našim pacijentima predstavlja puno toga...

Iako smo beskrajno tužni što našeg Zlatka više fizički nema među nama, naslijeđe koje nam je ostavio trajat će beskrajno dugo kao i sjećanje na njegov dječački osmijeh farmaceuta kojeg su ljudi voljeli, osmijeh koji nas je i danas okupio i na tome smo mu beskrajno zahvalni!

Želimo Vam ugodne trenutke u društvu kolege Zlatka Mihića koji nas zasigurno gleda i čuva odozgo :)

 

S poštovanjem,

 

Darko Takač, predsjednik Hrvatskog farmaceutskog društva

Maja Jakševac Mikša, izvršna direktorica Hrvatskog farmaceutskog društva

te

djelatnici Ureda Hrvatskog farmaceutskog društva"

 

 

 

 

Zlatko Mihić, mag.pharm., (1957.-2012.)

 

Zlatko Mihić rođen je 12. lipnja 1957. u Gundincima. Osnovnu školu i gimnaziju završio je u Slavonskom Brodu. Diplomirao je na FBF-u u Zagrebu 1983. te se zaposlio u javnom ljekarništvu, u Ljekarni Slavonski Brod. Godine 1987. prešao je na radno mjesto farmaceuta u Bolničkoj ljekarni Opće bolnice »Dr. Josip Benčević«, a od 1989. bio je rukovoditelj te službe. Zlatko je bio farmaceut i zdravstveni radnik u punom smislu te riječi, predan struci u svakom trenutku i na svakom mjestu, vodeći brigu o najvećoj mogućoj dobrobiti za svakog pacijenta. Izgradio je ugodne odnose sa svojim suradnicima prenoseći im ljubav prema poslu i veliku odgovornost i želju u pomaganju dugima. Iskazao se i tijekom Domovinskog rata organiziravši prijem brojnih humanitarnih pošiljki lijekova i sanitetskog materijala, za potrebe Hrvatske vojske i Opće bolnice »Dr. Josip Benčević« u kojoj je predano radio punih 25 godina. Želeći boljitak cijeloj farmaceutskoj struci, čim se zaposlio u ljekarni u Slavoskom Brodu,  uključio se u volonterski rad u okviru Hrvatskog farmaceutskog društva i u tome je ustrajao više od 25 godina, sve do kraja života. Ubrzo nakon učlanjenja u HFD postao je član Izvršnog odbora Udruženja farmaceuta Slavonije i Baranje, a potom i
predsjednik tog regionalnog Udruženja našeg Društva. Godinama je s mnogo entuzijazma i volje vodio Udruženje i poticao kolege da se i oni više angažiraju. Dužnost predsjednika udruženja obavljao je vrlo savjesno sve do dana kada ga je bolest spriječila.
Zlatko je bio i dugogodišnji član Upravnog odbora HFD-a te je i u iznimno teškim okolnostima, dolazio redovito na sjednice. Posebno se angažirao i isticao i u radu Sekcije za bolničku ljekarničku djelatnost našeg Društva, a po osnutku Hrvatske ljekarničke komore postao je i njezin istaknuti član. Kao iznimno cijenjen kolega bio je izabran u Vijeće komore te je bio i dugogodišnji član Povjerenstva za bolničko ljekarništvo pri Komori, a u posljednjem mandatu bio je predsjednik tog Povjerenstva. Godine 1992. za svoj istaknuti stručni rad i društveni rad u okviru HFD-a nagrađen je Diplomom HFD-a.

(tekst pripremila: doc.dr.sc. Maja Jakševac Mikša, mag.pharm.)

Hrvatsko farmaceutsko društvo Copyright © 2014. All Rights Reserved. Izrada mikroNET d.o.o..